BC ADI-02
I BC ADI-02 Rearview camera Audi
OEM colour parking camera to install into the rear licence plate light body. There is a special place in the camera body assigned for the light bulb replaced from the original lamp.
| TECHNICAL PARAMETERS: | |
| SUITABLE FOR CAR MODELS | AUDI A3 [8P] (2003-2010) AUDI S3 (2007->) AUDI A4 [B6] (2001-2005) sedan / combi AUDI A4 [B7] (2005-2008) sedan / combi AUDI A5 (2007->) AUDI S5 (2007->) AUDI A6 [C5] (1997-2004) sedan / combi AUDI A6 [C6] (2005-2011) sedan / combi AUDI Q7 (2007->) |
| IMAGE SENSOR | PC3089 1/3″ |
| OPTION | Enable/disable guide lines display |
| ELECTRONIC APERTURE | 1/60 – 1/10000 sec. |
| MINIMUM ILLUMINATION | 0.1 Lux |
| SIGNAL-TO-NOISE RATIO | > 48 dB |
| TV SYSTEM | NTSC (Supported by each monitor/head unit) |
| NUMBER OF TV LINES | 600 |
| EFFECTIVE PIXELS | 668 × 576 |
| WEATHER PROTECTION | IP67 |
| VIEWING ANGLE | 170° |
| CAMERA BODY | Durable plastics “private housing” |
| IMAGE DISPLAY | Mirror |
| AUTO SETTINGS | AGC, BLC, White Balance |
| SIGNAL CABLE | 6.2 m long with CINCH / RCA connector |
| VIDEO OUTPUT | 1.0V / 75 Ohm |
| POWER CORD LENGTH | 1 m |
| POWER SUPPLY | 12V DC |
| CONSUMPTION | <1 W |
| CAMERA DIMENSIONS | Base: 32 × 70 mm Distance between bolt hole & tongue: 58 mm |
| BRAND | |
|---|---|
| FEATURES | REAR VIEW CAMERA |
| CAR SPECIFIC KITS | AUDI |






