BC UNI-11
I BC UNI-11 Mini camera, RCA, 800TVL, 128°
Universal parking camera with 128° view angle for horizontal or vertical installation, the option to turn on/off the guide lines, mirror image, installation in a hole of 8 mm.
| TECHNICAL PARAMETERS: | |
| IMAGE SENSOR | 1/4″ CMOS |
| VIEWING ANGLE | 128° |
| RESOLUTION | 800 TV LINES |
| MINIMUM ILLUMINATION | 0.01 LUX |
| TV SYSTEM | NTSC |
| CURRENT CONSUMPTION | 25 – 55 mA |
| EFFECTIVE PIXELS | 960 × 480 |
| POWER SUPPLY | 9V – 12V |
| WEATHER PROTECTION | IP69K |
| VIDEO OUTPUT | 1.0V / 75 OHM |
| OPERATING TEMPERATURE | -40°C TO +75°C |
| CAMERA DIMENSIONS | 26.5 × 25 × 19 MM |
| SIGNAL CABLE LENGTH | 8 M (CINCH) |
| IMAGE SETTINGS | GREEN LOOP – GUIDE LINES BLUE LOOP – RIGHT / LEFT FLIP (MIRROR IMAGE) WHITE LOOP – HORIZONTAL / VERTICAL FLIP |
| INCLUDED | VIDEO CAMERA, 8M CABLE + 30CM REDUCTION |

| BRAND | |
|---|---|
| FEATURES | REAR VIEW CAMERA, UNIVERSAL |








