BC ADI-02
I BC ADI-02 Rearview camera Audi
OEM colour parking camera to install into the rear licence plate light body. There is a special place in the camera body assigned for the light bulb replaced from the original lamp.
TECHNICAL PARAMETERS: |
|
| IMAGE SENSOR | PC3089 1/3″ |
| GUIDE LINES | ENABLE / DISABLE OPTION |
| ELECTRONIC APERTURE | 1/60 – 1/10000 SEC. |
| MINIMUM ILLUMINATION | 0.1 LUX |
| SIGNAL / NOISE RATIO | > 48 DB |
| TV SYSTEM | NTSC (SUPPORTED BY EACH MONITOR / HEAD UNIT) |
| TV LINES | 600 TVL |
| EFFECTIVE PIXELS | 668 × 576 |
| WEATHER PROTECTION | IP67 |
| VIEWING ANGLE | 170° |
| CAMERA BODY | DURABLE PLASTICS “PRIVATE HOUSING” |
| IMAGE DISPLAY | MIRROR |
| OPERATING TEMPERATURE | -30 °C TO +70 °C |
| AGC / BLC / WHITE BALANCE | AUTOMATIC |
| SIGNAL CABLE | 6.2 M WITH CINCH / RCA |
| VIDEO OUTPUT | 1.0V / 75 OHM |
| POWER CABLE | 1 M |
| POWER SUPPLY | 12V DC |
| CONSUMPTION | < 1W |
| CAMERA DIMENSIONS: | |
| BASE | 32 × 70 MM |
| SCREW DISTANCE | 58 MM |
| SUITABLE FOR: | |
| AUDI | A3 [8P] (2003-2010) |
| AUDI | S3 (2007->) |
| AUDI | A4 [B6] (2001-2005) SEDAN / COMBI |
| AUDI | A4 [B7] (2005-2008) SEDAN / COMBI |
| AUDI | A5 (2007->) |
| AUDI | S5 (2007->) |
| AUDI | A6 [C5] (1997-2004) SEDAN / COMBI |
| AUDI | A6 [C6] (2005-2011) SEDAN / COMBI |
| AUDI | Q7 (2007->) |
| BRAND | |
|---|---|
| FEATURES | REAR VIEW CAMERA |
| CAR SPECIFIC KITS | AUDI |






