BC UNI-WIDE
| BC UNI-WIDE
BC UNI-WIDE Mini camera analogue 190° RCA 12-24V.
Universal miniature parking camera with the view angle of 190°, for outdoor installation IP69K, with a resolution of 800TVL, use as a rearview camera in the licence plate space, or as a side camera to the rearview mirror, or as a front to the grille of the front mask/bumper, a durable aluminum body, with the option to turn the guidelines on/off and to change the left/right image orientation.
TECHNICAL PARAMETERS: |
|
| IMAGE SENSOR | 1/4″ LOW LIGHT HD CMOS SENSOR |
| SCANNING ANGLE | 190° |
| RESOLUTION | 800 TV LINES |
| APERTURE | F1.2 |
| MINIMUM ILLUMINATION | LESS THAN 0.01 LUX |
| EFFECTIVE PIXELS | 960 × 480 |
| POWER SUPPLY | 12V / 24V |
| TV SYSTEM | NTSC |
| WEATHER PROTECTION | IP69K |
| CABLE | DOUBLE SHIELDED |
| CABLE LENGTH | 8 M |
| CONNECTOR | CINCH (RCA) |
| CONNECTOR SIZE | SLIM 5MM |
| POWER CONNECTION | REVERSE LIGHT / ACC |
| THREAD HOLE | 8MM |
| OPERATING TEMPERATURE | -35 °C TO 85 °C |
| CERTIFICATION | ECE R10 |
| GREEN LOOP | GUIDE LINES (DISAPPEAR AFTER CUTTING – SHOWN BY DEFAULT) |
| WHITE LOOP | IMAGE ORIENTATION (LEFT / RIGHT SWAP AFTER CUTTING) |
| BRAND | |
|---|---|
| FEATURES | FRONT VIEW CAMERA, REAR VIEW CAMERA, UNIVERSAL |












